Team Charsö Diva

04.08.2017 Hovedealvsskue Danmark DK-Haderslev Kreds 38

Yngsteklasse Tæver

Plads: SG 7     Dommer: Poul Meineeche (Dansk dommer)

 

02.07.2017 Skue & Hvalpeshow DK-Frederikshavn Kreds 19

Yngsteklasse Tæver

Plads: SG 3    Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

18.06.2016 LD- Skt. Hansskue DK- Ballerup Kreds 3

Hvalpeklasse 9-12 mdr. Tæver 

Plads: VV2   Dommer: Poul Meineche (Dansk dommer)

 

14.05.2017  Zucht- und Nachwuchsschau LG01 Tyskland/Schleswig

Hvalpeklasse 9-12 mdr. Tæver 

Plads: VV5  Dommer: Hans-Jürgen Begier (Tysk dommer)

 

29.04.2017 50 Års Jubilæumsskue & Hvalpeshow DK-Kolding Kreds 13

Hvalpeklasse 9-12 mdr. Tæver

Plads: VV2  Dommer: Poul Meineche (Dansk dommer)

 

01.04.2017 1. Landsdelsskue DK-Randers Kreds 11

Hvalpeklasse 9-12 mdr. Tæver

Plads: VV2  Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

23.10.2016 50 Års Jubilæumsskue & Hvalpeshow DK-Randers Kreds 11

Hvalpeklasse 4-6 mdr. Tæver

Plads: VV3  Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer) 

 

 

Vennebjergs Yvonne

22.10.2017  Skue & Hvalpeshow DK-Randers Kreds 11

Brugshundeklasse Tæver

Plads: V2   Dommer: Poul Meineche (Dansk dommer)

 

18.06.2017  LD-Skt.Hansskue DK-Ballerup Kreds 3

Brugshundeklasse Tæver

Plads: V12   Dommer: René Jørgensen (dansk dommer)

 

23.10.2016 50 års Jubilæum Skue & Hvalpeshow DK-Randers Kreds 11

Brugshundeklasse Tæver

Plads: V5   Dommer: Michael Lumby (Dansk Dommer)

 

29/7-16 Hovedeavlsskue Danmark 2016 Brugshundeklasse Tæver

Plads: V8  DSB: 3/3   Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

16/7-16 Schæferhundeklubbens Ungdomsudstilling DK-Broby

Brugshundeklasse Tæver

Plads: F4  Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

25/5-2015  LD-Pinseskue Kreds 32 DK-Ringkøbing Unghundeklasse Tæver

Plads: SG2   Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

10/5-2015 Ortsgruppe Schleswig und Umgeburg e.V Tyskland

Junghundeklasse Hündinnen 

Plads: SG4   Dommer: Erich Bösl

 

9/5-2015  Brugshundeprøve Alvskåring Kreds 32 DK-Ringkøbing

Dommer: Michael Lumby

 

19/4-2015  Brugshundeprøve IPO1 Kreds 60 DK-Thisted

Spor: 90  Lydighed: 70  Gruppe C: 80  Dommer: Ella Laursen (Dansk dommer)

 

28/3-2015 Kombiskue Kreds 11 DK-Randers Unghundeklasse Tæver

Plads: SG1   Dommer: Ulla Hansen (Dansk dommer)

 

23/11-2014  Kombiskue Kreds 37  DK-Vejle  Yngsteklasse Tæver

Plads: SG1   Dommer: Heinz Scheerer  (Tysk dommer)

 

16/11-2014 Brugshundeprøve UHP DCH DK-Dronninglund  Bestået

Dommer: Morten Jensen (Dansk dommer)

 

25/10-2014 Brugshundeprøve FP  Bestået

Dommer: Ella Laursen (Dansk dommer)

 

12/10-2014  Kombiskue Kreds 11 DK-Randers  Yngsteklasse Tæver

Plads: SG1    Dommer: Poul Meineche  (Dansk dommer)

 

28/9-2014  Kombiskue Kreds 49 DK-Odense Nord Yngsteklasse Tæver

Plads: SG4   Dommer: Michael Lumby  (Dansk dommer)

 

6/7-2014   Kombiskue Kreds 10 DK-Hjørring  Yngsteklasse Tæver 

Plads: SG1  Dommer: Michael Lumby  (Dansk dommer)

 

29/6-2014  LD-Skt. Hansskue DK-Kalundborg  Yngsteklasse Tæver

Plads: SG6  Dommer: Fritz Bennedbæk  (Dansk dommer)

 

9/6-2014  LD-Pinseskue DK-Ringkøbing  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV6  Dommer: Ulla Hansen  (Dansk dommer)

 

16/5-2014 Kombiskue Kreds19 DK-Fredreikshavn Hvalpeklasse Tæver 9-12mdr

Plads: VV1  Dommer: Poul Meineche  (Dansk dommer)

 

6/4-2014 Kombiskue Kreds 38 DK-Haderslev  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV2  Dommer: René Jørgensen  (Dansk dommer)

 

10/11-2013 Kombiskue Kreds 37 DK-Vejle  Hvalpeklasse Tæver 4-6 mdr

Plads: VV3  Dommer: Bernhard Erdmann  (Tysk dommer)

 

26/10-2013 Kombiskue Kreds 19 DK-Frederikshavn Hvalpeklasse 4-6 mdr

Plads: VV2  Dommer: Michael Lumby  (Dansk dommer)

 

Team Marlboro Wanja

22.10.2017  Skue & Hvalpeshow DK-Randers Kreds 11

Hvalpeklasse Tæver 6-9 mdr.

Plads: VV2   Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

04.08.2017  Hovedavlsskue Danmark DK-Haderslev Kreds 38

Hvalpeklasse Tæver 4-6 mdr. 

Plads: VV5    Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

 

 

Ginger von Zornkeltinga

28/3-2016  Skue og hvalpeshow Kreds 76 DK-Bramming Brugshundeklassen Tæver

Plads: F6   Dommer: Friedrich Gerstenberg (Tysk dommer)

 

25/5-2015  LD-Pinseskue Kreds 32 DK-Ringkøbing Brugshundeklasse Tæver

Plads: F15  Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

25/4-2015 Kombiskue Kreds 17 DK-Silkeborg Brugshundeklasse Tæver

Plads: F7  Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

28/3-2015  Kombiskue Kreds 11 DK-Randers Brugshundeklasse Tæver

Plads: F3    Dommer: Ulla Hansen (Dansk dommer)


10/11-2013  Kombiskue Kreds 37 DK-Vejle  Brugshundeklasse Tæver  

Plads: V4    Dommer: Bernhard Erdmann (Tysk dommer)

 

26/10-2013  Kombiskue Kreds 19 Dk- Frederikshavn Brugshundeklasse Tæver

Plads: V4   Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

1/4-2013  Kombiskue Kreds 81 Dk-Løkken/Vrå Brugshundeklasse Tæver

Plads: V4    Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

31/8-2012  Bunderssieger-Zuchtschau SV D-Ulm

Gebraushundklassse Hündinnen   Plads: T3 0  Dommer: Henning Setzer

(Tysk dommer)

 

20/5-2012  OG-Zucht- und Nachwuchsschau (LG 07)  D-Steinheim/Westf. Jugendklasse Hündinnen  Plads: SG2    Dommer: Dieter Oeser

(Tysk dommer)

 

29/4-2012  LG-Jugendliche HF Zuchtschau (LG 12) D-Viernheim

Jugendklasse Hündinnen   Plads: SG7    Dommer: Henning Setzer

(Tysk dommer)

 

 

13/11-2011  OG-Zucht- und Nachwuchsschau D-München-Hinterbrühl-Solln e.V (LG 15) Jugendklasse Hündinnen   Plads: SG3    Dommer: Perter Arth

(Tysk dommer)

 

2/9-2011  Bunderssieger-Zuchtschau SV D-Nürenberg

Jugendklasse Hündinnen  Plads: SG77    Dommer: Heinz Scheerer

(Tysk dommer)

 

30/7-2011  Zucht- und Nachwuchsschau SVÖ 8 D-Rhein-Hohenems

Jugendklasse Hündinnen   Plads: SG7   Dommer: Edgar Perti

(Tysk dommer)

 

24/7-2011  Landesgruppen- Zuchtschau LG 05  D-Asperden

Nachwuchsklasse Hündinnen 9-12 mon.   Plads: VV4

Dommer: Heinz Scheerer  (Tysk dommer)

 

26/6-2011  LG-Jugendiche HF Zuchtschau (LG 15)  D-Moosburg a.d Isar

Nachwuchsklasse Hündinnen 9-12 mon.    Plads: VV2

Dommer: Peter Arth  (Tysk dommer)

 

23/6-2011  LG-Jugendiche HF Zuchtschau (LG 06)  D-Dreis-Tiefenbach

Nachwuchsklasse Hündinnen 9-12 mon.    Plads: VV3

Dommer: Wilfried Scheld  (Tysk dommer)

 

2/6-2011  OG-Zucht-und Nachwuchsschau (LG 15)  D-München-Lochhausen e.V

Nachwuchsklasse Hündinnen 9-12 mon.     Plads: VV3

Dommer: Reinhardt Meyer  (Tysk dommer)

 

 

 

 

 

Vennebjergs Ute

 

 

 

29/7-16 Hovede Alvs Skue Kreds DK-Bjæverskov Brugshundeklasse Tæver

Plads: V10  DSB: 3/3 Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

 

18/10-15 Kombiskue Kreds 11 DK-Randers Brugshundeklasse Tæver

Plads: F5 Dommer: Poul Meineche (Dansk dommer)

 

27/9-15 Kombiskue Kreds 49 DK-Odense N Brugshundeklasse Tæver

Plads: F4  Dommer: René Jørgensen (Dansk dommer)

 

Hovede Alvs Skue Kreds 38 DK-Haderslev Brugshundeklasse Tæver

Plads: V12  DSB: 3/4  Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

4/7-15  Sommerskue Kreds 17 DK-Silkeborg Brugshundeklasse Tæver

Plads: F1  Dommer: Ulla Hansen (Dansk dommer)

14/6-15  Kombiskue Kreds 71 DK-Grenaa Brugshundeklasse Tæver

Plads: F7  Dommer: Michael Lumby (Dansk dommer)

 

23/11-2014  Kombiskue Kreds 37 DK-Vejle Brugshundeklasse Tæver

Plads: V7    Dommer: Heinz Scheerer  (Tysk dommer)

 

12/10-2014 Kombiskue Kreds 11 DK-Randers  Brugshundeklasse Tæver

Plads: V2    Dommer: Poul Meineche  (Dansk dommer)

 

9/7-2014   Avlskåring Kreds 17 DK-Silkeborg  Brugshundeklasse Tæver

Plads: K      Dommer: Michael Lumby   (Dansk dommer)

 

6/7-2014  Kombiskue Kreds 10 DK-Hjørring Unghundeklasse Tæver

Plads: SG3  Dommer: Michael Lumby   (Dansk dommer)

 

18/6-2014 Brugshundeprøve IPO1  DCH DK-Frederikshavn

Spor: 84  Lydighed: 70  Gruppe C: 80

Dommer: Ella Laursen (Dansk dommer)

 

16/5-2014  Kombiskue Kreds 19 DK-Frederikshavn  Unghundeklasse Tæver

Plads: SG2  Dommer: Poul Meineche  (Dansk dommer)

 

21/4-2014 Brugshundepræve UHP  DCH DK-Dronninglund Bestået

Dommer: Morten Jensen (Dansk dommer)

 

13/4-2014 Brugshundeprøve FP Kreds 11 DK-Randers Bestået

Dommer: Gunner Jensen (Dansk dommer)

 

10/11-2013  Kombiskue kreds 37 DK-Vejle Yngsteklasse Tæver

Plads: SG10  Dommer: Bernhard Erdmann  (Tysk dommer)

 

26/10-2013  Kombiskue Kreds 10 DK-Frederikshavn  Yngsteklasse Tæver

Plads: SG3    Dommer: Michael Lumby  (Dansk dommer)

 

2/8-2013   Hovedavlsskue Danmark Fredericia  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV21   Dommer: Ulla Hansen  (Dansk dommer)

 

7/7-2013  Kombiskue Kreds 10 DK-Hjørring  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV4   Dommer: Fritz Bennedbæk  (Dansk dommer)

 

2/6-2013  Kombiskue Kreds 38 DK-Haderslev  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV4  Dommer: Ulla Hansen  (Dansk dommer)

 

20/5-2013  LD-Pinseskue Dk-Ringkøbing  Hvalpeklasse Tæver 9-12 mdr

Plads: VV8  Dommer: Poul Meineche  (Dansk dommer)

 

1/4-2013  Kombiskue Kreds 81 DK-Løkken/Vrå  Hvalpeklasse Tæver 6-9 mdr

Plads: VV3  Dommer: Michael Lumby  (Dansk dommer)

 

24/2-2013  Kombiskue Kreds 47 DK-Suså  Hvalpeklasse Tæver 6-9 mdr

Plads: VV4  Dommer: Frits Anderesen  (Dansk dommer)